Kredyt męża...

#1 31-08-2013 15:53:42

kingrabb
Nowy użytkownik
10-05-2013
2

Witam, jestem rok po rozwodzie z mężem.

Podczas trwania małżeństwa mąż wziął kredyt na samochód.
Niestety nie spłaca go. I bank ( GETIN ) zaczyna się upominać spłaty ode mnie.

Kredyt był dawno i niestety nie pamiętam co podpisała podczas brania, coś na pewno ale nie wiem co.
Umowy też nie mam.

Sprawdziłam sobie historię w BIK. i nie widzę tego kredytu u Siebie. Nie ma ani zobowiązania anie zapytania, czysto.

Więc o co chodzi? Bank może domagać się spłaty ode mnie ?

Pozdrawiam , Agnieszka

 

#2 31-08-2013 21:31:46

Zawodowiec
Użytkownik
20-06-2012
2.604

Kredyt był na męża, ale jeśli był na 20 tysięcy albo więcej, to na papierach musiał  być i Twój podpis, poza tym jeśli byliście wtedy we wspólnocie majątkowej, to wydaje mi się, że w takiej sytuacji bank może dochodzić pieniądze i od Ciebie

 

#3 30-09-2015 10:13:59

janek80
Nowy użytkownik
10-09-2015
9

W obowiązującym stanie prawnym, co do zasady małżonek nie odpowiada za długi swojego współmałżonka zaciągnięte bez jego zgody. Zasada ta dotyczy zarówno małżeństw ze wspólnością majątkową jak i rozdzielnością majątkową.

Wierzyciel może żądać zaspokojenia z majątku wspólnego małżonków tylko wtedy, jeżeli małżonek zaciągnął zobowiązanie za zgodą drugiego małżonka (art. 41  § 1. Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego).

 

#4 13-10-2015 22:19:53

pozyczkamaxx
Senior
Lokalizacja: Warszawa
22-04-2013
855

Eee... do 20,000 zł można wziąć chyba bez zgody współmałżonka (przynajmniej tak jest w iGotówka). Co do samego tematu. Proszę podać na jaką kwotę wzięty został kredyt.

 

#5 13-10-2015 22:30:32

ArturKredyty
Senior
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki/Cała Polska
26-02-2014
1.961

Czy masz kopię umowy?

Raport BIK?


kingrabb napisał/a:

Witam, jestem rok po rozwodzie z mężem.

Podczas trwania małżeństwa mąż wziął kredyt na samochód.
Niestety nie spłaca go. I bank ( GETIN ) zaczyna się upominać spłaty ode mnie.

Kredyt był dawno i niestety nie pamiętam co podpiczy sała podczas brania, coś na pewno ale nie wiem co.
Umowy też nie mam.

Sprawdziłam sobie historię w BIK. i nie widzę tego kredytu u Siebie. Nie ma ani zobowiązania anie zapytania, czysto.

Więc o co chodzi? Bank może domagać się spłaty ode mnie ?

Pozdrawiam , Agnieszka

 

#6 13-10-2015 22:31:21

ArturKredyty
Senior
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki/Cała Polska
26-02-2014
1.961
alexy napisał/a:

Teraz banki zabezpieczają się, nawet dla 10 tys PKO BO żądało zgody małżonka. W tej sytuacji musiała być twoja zgoda.


W PKO takie kwoty obowiązują już kilka lat, w Getin bez zgody można wziąć do 30 000 zł

 

© 2009 - 2019 KredytForum.pl | Regulamin Kontakt

Forum kredytowe pomaga osobom zadłużonym.

Nasze serwisy
ForumPrawne.orgPoradaPrawna.pl