Nieużywane konto firmowe

#1 18-09-2017 08:44:02

sawczuk27
Nowy użytkownik
18-09-2017
2

Nie udało mi się na forum znaleźć odpowiedzi na mój problem. Kiedyś prowadziłem działalność gospodarczą. Jak to przy prowadzeniu działalności zaszła potrzeba wzięcia kredytu. Wtedy najkorzystniej wydawało mi się, że będzie to w Idea Bank. Kredyt był nie duży bo 25000 zł. Oczywiście do kredytu założyli konto firmowe. Do spłaty kredytu jednak miałem konto techniczne. To było w 2013 roku. W 2016 roku zakończyłem działalność, a w tym roku w lutym pospłacałem wszystkie zaległości jaki miałem między innymi w Idea Bank. W lutym dzwoniłem na info do Idea Bank, a by mnie poinformowali o zaległościach wobec ich banku. Pani poinformowała mnie że mam około 11000 kredytu jeszcze u nich. OK. Wypełniłem wniosek o tym, że chcę spłacić całość. Dostałem na meila informacje o kwocie i spłaciłem ten kredyt. Jak się okazało jednak jakaś kwota tam jeszcze mała została około 100 zł. i w zeszłym tygodniu Pani z Idei zadzwoniła mnie o tym poinformować. Powiedziałem Pani,żeby sprawdziła, bo mi się zdaje, że płaciłem tą kwotę. Pani mi na to, że nie na konto techniczne nie było żadnej wpłaty, ale sprawdzi jeszcze rachunek firmowy. Tu się lekko zdziwiłem, bo myślałem, że już tego rachunku nie ma. Pani mnie grzecznie poinformowała, że przez konto firmowe nie było, żadnej wpłaty, ale tu na rachunku firmowym jest -2100 zł!!!!!! Pytam się jak to możliwe, przecież konto nigdy nie było używane. Pani mi na to, że co miesiąc jest pobierana opłata za konto!!!! Szok. Pytam sie Pani kiedy ostatni raz to konto było użyte? Ostatni raz użyte w 2013 roku. Grzecznie i lekko w szoku mówię tej Pani dlaczego mam płacić za coś czego nie używam, a po drugie dlaczego do tej pory przez tyle lat nie dostałem żadnej informacji o zaległości wobec banku i gdyby nie przypadek to bym się o tym nie dowiedział i dług by rósł. Pani mi na to, że należy napisać reklamację. Tak po przedstawia się moja historia. CO mam teraz zrobić? Będę pisał reklamację, ale co mam niej napisać? Jakie są szanse na powodzenie? Dla mnie obecnie kwota 2000 zł to duży wydatek. Pomocy

 

#2 18-09-2017 12:15:10

dream*
Zbanowany
Lokalizacja: Warszawa
30-03-2017
65

A masz umowy? Powinny być tam wyszczególnione opłaty za prowadzenie rachunku a jeśli zachodzą jakieś zmiany w opłatach, bank powinien Cię poinformować o tym pisemnie.

 

#3 18-09-2017 12:49:18

sawczuk27
Nowy użytkownik
18-09-2017
2

Nie wiem będę szukał. Ale czy to normalne,że bank nie informuje mnie o zadłużeniu przez te wszystkie lata i dalej by nie informował. Jakie są szanse reklamacji? Ponoć jest prawo bankowe, które mówi o tym, że nie używane konta przez dwa lata sa zamykane?

 

#4 19-09-2017 19:54:41

RobertS75
Senior
Lokalizacja: cała Polska, UK, Norwegia itd.
30-08-2013
758

A nie było przypadkiem tak, że w umowie miałeś zapis, że saldo na rachunku i historię konta będziesz widział po zalogowaniu się do bankowości elektronicznej?

W takim wypadku bank żadnych papierów nie będzie wysyłał. To, że na konto się nie logowałeś nie jest żadnym usprawiedliwieniem.

IB poprzez bankowość elektroniczną wysyła też nowe TOiP. Pewnie coś się zmieniło i tego nie zauważyłeś.

Nie ma opłaty za "używanie" konta tylko za jego prowadzenie przez bank. Bank konto prowadził, obowiązku korzystania nie ma.

Czy jak wykupisz sobie pakiet tv ale nigdy nie włączyłeś telewizora (bo np. go nie masz) to będzie oznaczało, że nie musisz płacić, bo przecież nie korzystałeś z tv?

Co chcesz napisać w reklamacji?

 
Sprawdź podobne wątki:

© 2009 - 2019 KredytForum.pl | Regulamin Kontakt

Forum kredytowe pomaga osobom zadłużonym.

Nasze serwisy
ForumPrawne.orgPoradaPrawna.pl