Budowanie historii kredytowej w BIK

#1 05-06-2019 16:14:59

anusiak2
Nowy użytkownik
05-06-2019
1

Kłaniam się. Chcę zbudować dobrą historię w BIK. Proszę o odpowiedzi na kilka pytań.

Jakie zgody zaznaczyć przy rejestracji do BIK?

Przeczytałem w internecie, że najlepiej zacząć od karty kredytowej, limitu odnawialnego, zakupów na raty (najlepiej 0%) i kredytów RRSO 0% na małe kwoty. Na którymś z blogów twierdzą, że najlepiej posiadać wszystkie te produkty kredytowe jednocześnie. Ponadto nie należy posiadać więcej niż dwóch kredytów RRSO 0% na małe kwoty (inaczej algorytm BIK może potraktować mnie jako dłużnika spłacającego długi następnymi zadłużeniami). Czy te informacje to prawda?

Chcę otworzyć limit w koncie osobistym w pewnym banku ze względu na brak prowizji za przyznanie limitu i 7 dowolnych dni bezodsetkowych w każdym miesiącu rozliczeniowym. Czy najlepiej (pod względem oceny BIK) otwierać minimalny limit 500 PLN czy większy, ile dni bezodsetkowych wykorzystywać oraz jaki procent limitu wykorzystywać (i jak często - co miesiąc?)?

Posiadam darmową kartę kredytową.Jak długo należy ją posiadać, jak często korzystać i jaki procent limitu wykorzystywać pod względem oceny BIK? Scoring poprawia się za samo posiadanie (bez używania)? Co jeśli chciałbym kartę kredytowa z promocji z innego banku (premia)? Obniży to moją wiarygodność/occenę kredytową?

Jeśli chodzi o darmowe/bardzo tanie kredyty na małe sumy:
- ile kredytów można zaciągnąć?
- na jaki okres?
- chwilówki liczą się do scoringu BIK (poprawiają ocenę tak jak kredyty w banku)?

Co najłatwiej kupić na raty 0%, żeby poprawić scoring BIK?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

#2 07-06-2019 12:21:27

Zadłużony
Administrator
Lokalizacja: Warszawa
12-05-2011
1.455

Czy ktoś obeznany w temacie mógłby się wypowiedzieć?

Bo sam wiem tyle, ile napisałeś, tzn. żeby korzystać z różnych produktów bankowych (np. karta kredytowa, limit w koncie), a przy tym zachowanie umiaru przy zaciąganiu zobowiązań oraz regularna spłata należności. Na stronie BIK też nie ma szczegółowych informacji, jedynie ogólniki: https://www.bik.pl/poradnik-bik/co-wply … -punktowej

 

#3 13-06-2019 11:13:44

poprostuprawo
Nowy użytkownik
13-06-2019
3

Cześć smile Prowadzę na YouTube kanał, na którym opowiadam o prawie i chciałabym Was na niego zaprosić. Ostatnio nagrałam film na temat możliwości usunięcia danych z BIK - myślę, że może on Was zainteresować smile Będzie mi miło, jeśli zostaniecie na kanale na dłużej <3 pozdrawiam
https://youtu.be/r3vYeYlhiVM

 

© 2009 - 2019 KredytForum.pl | Regulamin Kontakt

Forum kredytowe pomaga osobom zadłużonym.

Nasze serwisy
ForumPrawne.orgPoradaPrawna.pl